سهل‌انگارانه از کنار اقدامات دشمن نگذریم

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم یادبود مجاهد انقلابی عرصه فرهنگ و رسانه محمد سعید جباری و اهدای نشان سال «سعید» چهارشنبه شب ۱ دی ماه با حضور مسؤولان کشوری و جمعی از چهره‌های رسانه‌ای در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد.

در این‌برنامه، حجت الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: حضرت زهرا (س) می‌گویند همه خوشبختی، حق و حقیقت خوشبختی آن انسانی است که تا زمان زنده بودنش به امام علی (ع) محبت داشته باشد و این دلدادگی تا هنگام مرگ ادامه داشته باشد. نمونه اعلای این روایت خود حضرت زهرا (س) و اهل بیت (ع) هستند و نمونه بارز دیگرش این مرد بزرگ محمدسعید جباری است. انسان وقتی از یک سرمایه و نعمت بهره‌مند است، نسبت به آن بی اعتنا و زمانی که آن را از دست می‌دهد، تازه قدردانش می شود و تلاش می‌کند آن را توسعه دهد. ریشه این توسعه از جنس محبت و دلدادگی به امام علی و اهل بیت (ع) است.

وی به اخلاص شهید قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: طبق روایت از حضرت فاطمه صدیقه (س) همه خوشبختی انسان در محبت امیرالمومنین (ع) قرار دارد. هنر سردار شهید قاسم سلیمانی صرفاً در جنگاوری نبود بلکه گره خوردن محبت، دلدادگی و اخلاص ایشان به ولایت و اهل‌بیت (ع) و به‌خصوص حضرت زهرا (س) هنر اول ایشان و قابل تحسین بود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در دامه گفت: امروز در نبرد و نزاع جریان حق و باطل انسان بدون پشتوانه معنوی نمی تواند به موفقیت و پیروزی پیدا کند. طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب امروز دشمن علیه ما جنگ تبلیغاتی و رسانه‌ای را اندازی کرده که افکار عمومی را قبضه کند. شیطان با همه اعوان و انصار خود در تلاش است اجازه ندهد آرمان‌های امام راحل (ره) توسط یاران و دوستداران او به اهداف خود برسد. بنابراین نباید سهل انگارانه از کنار اقدامات دشمن گذشت.

حجت‌الاسلام قمی در پایان گفت: موفقیت و پیروزی در این‌نبرد و نزاع به روح اخلاص و پایبندی بر مکتب ولایت با الگوگیری از حضرت زهرا (س) نیاز دارد.

در پایان این‌برنامه، نشان سال سعید به محمد امامقلی اهدا و از کتاب «دوم شخص مفرد» رونمایی شد.

 

سهل‌انگارانه از کنار اقدامات دشمن نگذریم