آماده‌سازی لایحه‌ای با محوریت «مالکیت فکری»

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا و به نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی در جلسه کارگروه ستاد توسعه کسب‌وکارهای فرهنگی گفت: نهادها و ارگان‌های مختلف از امکانات متعددی برای میزبانی از فعالیت‌های حوزه‌های فرهنگی و هنری برخوردارند که با تدوین نظام دقیق آماری از این‌گونه ظرفیت‌ها، به هم‌افزایی در بهره‌مندی از امکانات و فضاهای فرهنگی دست پیدا خواهیم کرد.

او ادامه داد: برای مثال حدود ۷۵۰۰ امامزاده در کشور داریم که بسیاری از آن‌ها همانند دانشگاه‌ها دارای سالن آمفی‌تئاتر هستند و یا ۱۲۰ مسجد تهران از سالن آمفی تئاتر مناسبی برخوردار است که این اماکن با یک هم‌افزایی برنامه‌ریزی‌شده می‌تواند میزبان فعالیت‌های مردمی حوزه‌های فرهنگی و هنری جبهه انقلاب باشد.

او در ادامه به ظرفیت بالای کتابخانه‌ها در کشور اشاره کرد و افزود: ۳۷۰۰ کتابخانه در کشور فعال است که به این آمار، حدود ۱۲ هزار کتابخانه مستقر در کانون‌های فرهنگی مساجد را باید اضافه کرد که عموم مردم می‌توانند با اطلاع‌رسانی و برنامه‌ریزی از این ظرفیت عظیم بهره‌مند شوند.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با تاکید بر توسعه صنایع فرهنگی بیان کرد: در برنامه تحولی دولت که با هماهنگی دستگاه‌های مختلف پیش می‌رود، هفت سند از ۳۷ سرفصل اصلی این برنامه به حوزه فرهنگ مرتبط است که یکی از آن‌ها صنایع فرهنگی‌ست.

 اسماعیلی در پایان به اهمیت تثبیت «مالکیت فکری» حوزه‌های فرهنگی و هنری اشاره کرد و گفت: لایحه‌ای در کمیسیون فرهنگی دولت مردمی با محوریت «مالکیت فکری» حوزه فرهنگ و هنر آماده و ارائه خواهیم کرد که با تصویب آن ناشران و تهیه‌کنندگان آثار، آسیب کمتری متحمل شوند.

https://dailybuzz.ir/31/05/2022/%d8%a2%d9%85%d8%a7%d8%af%d9%87%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%84%d8%a7%db%8c%d8%ad%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d9%85%d8%ad%d9%88%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d9%85%d8%a7%d9%84%da%a9/