پایش دما و شرایط محیطی خط تولید با برچسب‌های الکترونیکی به اندازه نصف کارت اعتباری

خبرگزاری ایسنا

فرشاد نظری از محققان طرح در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه این شرکت از سال98 آغاز به کار کرده است، گفت: زمینه تحقیقاتی این شرکت مانیتورینگ دما و شرایط محیطی است. این محصولات در فرآیندهای مختلف صنعتی از پروسه تولید تا حمل و نقل، نگهداری، سردخانه‌ها  و هر در فضا و فرآیندی که نیاز به مانیتورینگ دما و شرایط محیطی باشد، محصولات ما قابل استفاده است.

وی با بیان اینکه محصولات این شرکت در انواع مختلفی به تولید رسیده است، اظهار کرد: یکی از محصولات ما به نام “کول تگ پرو” است. این محصول یک برچسب الکترونیکی هوشمند پیشرفته است که امکان گزارش گیری و استفاده از خدمات دیتای ابری برای اعلام وضعیت نگهداری محصول در زنجیره سرد را برای کاربران فراهم می‌کند.

نظری خاطر نشان کرد: این محصول قادر به ارائه گراف دمایی با استفاده از سخت‌افزار MFC به اپراتور را دارد.

این محقق، دارا بودن سنسور دمای کالیبره شده با دقت ۰/۲۵± در محدوده منهای 30 درجه تا مثبت 60 درجه سانتی‌گراد را از مزایای این محصول نام برد و یادآور شد: این برچسب الکترونیکی پیشرفته در سه مدل “یک بار مصرف و 9 بار مصرف یک ساله”، “6 ماهه با تعداد رکورد نامحدود” و “یک ساله با رکورد endless” به تولید رسیده است. مصرف توان پایین و طول عمر بالا تا یک سال بعد ازفعال سازی و ۲ سال بعد از نگهداری در انبار از دیگر مزایای این محصول به شمار می‌رود.

محقق طرح با تاکید بر اینکه اینکه برچسب در سایز کوچک به اندازه نصف کارت اعتباری تولید شده است، خاطر نشان کرد: این کارت دارای حافظه‌ ۲ هزار تا ۱۰ هزار نقطه اندازه گیری است ضمن آنکه در این کارت مکان‌یابی جغرافیایی در هر اسکن و آپلود اتوماتیک در سامانه ابری پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: همچنین این کارت هوشمند دارای نشانگر هشدار LED در شرایط انحراف دمایی در خط تولید است.

پایش دما و شرایط محیطی خط تولید با برچسب‌های الکترونیکی به اندازه نصف کارت اعتباری