بازگشت فریبا عادلخواه به زندان/ برگزاری دادگاه سرکرده گروهک الاحوازیه

خبرگزاری ایسنا

مهمترین اخبار حقوقی و قضایی هفته گذشته ایسنا  در این گزارش می خوانید:

فریبا عادلخواه به زندان برگردانده شده است

کاظم غریب آبادی دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: فریبا عادلخواه (شهروند دو تابعیتی ایرانی-فرانسوی که به اتهام ارتکاب جرایم امنیتی به پنج سال حبس محکوم شده است) مقررات مربوط به پابند الکترونیکی را نقض کرده و به زندان برگردانده شده است.

محکومیت یکی از مدیران سابق شهرداری کرج به حبس و شلاق 

 آرش استکی  معاون قضایی رئیس کل محاکم عمومی وانقلاب کرج و سرپرست دادگاه های کیفری ۲ شهرستان کرج با اشاره به صدور احکام قطعی مربوط به پرونده تعدادی از مدیران و کارکنان شهرداری و کارشناسان رسمی دادگستری گفت: در این پرونده یکی از مدیران سابق شهرداری کرج، تعدادی از کارمندان شهرداری و سه نفر از کارشناسان رسمی دادگستری و تعدادی از افراد حقیقی به مجازات‌های قانونی محکوم شدند.

محسنی اژه‌ای: بنای مربوط به قوه قضاییه در حاشیه رود چالوس تخریب شود

بازگشت  فریبا عادلخواه به زندان/ برگزاری دادگاه سرکرده گروهک الاحوازیه

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای رییس قوه قضاییه در نشست شورای عالی قوه قضاییه در هفته گذشته اظهار کرد: با استمرار جلسات معاونین «راهبردی» و «منابع انسانی» دستگاه قضا و «رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات» قوه قضاییه، نسبت به تسریع در بازنگری مقوله آمارگیری فرآیندها و پرونده‌های قضایی و رفع نواقص این مقوله مهم، اهتمام وجود داشته باشد.

رییس قوه قضاییه در جلسه شورای عالی حفظ حقوق بیت‌المال، گفت: از امروز با جدیت بیشتر چنانچه مسئولی چه در دستگاه قضا و چه در قوه مجریه در انجام وظایف و تکالیف خود نسبت به صیانت از بیت‌المال در حوزه زمین کوتاهی و قصور کرد تحت تعقیب قرار گیرد و برای تشخیص وقوع تخلف یا جرم در این رابطه، کارگروهی ایجاد شود.

رئیس قوه قضائیه گفت: نیروی انسانی عادل و باانگیزه از زمینه‌ها و دلایل اصلی پیشرفت و پیشبرد امور در قوه قضائیه است

 رسیدگی به پرونده «سرکرده گروهک الاحوازیه»

دادگاه «سرکرده گروهک الاحوازیه» که متهم به «طراحی و اجرای عملیات‌های بمب‌گذاری و تروریستی متعدد در استان خوزستان از جمله حمله به مردم اهواز در جریان رژه هفته دفاع مقدس در سال ۹۷ است» هفته گذشته در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی افشاری برگزار شد.

بر اساس کیفرخواستی که برای او صادر شده، اتهام وی «اداره و سرگروهی گروه تروریستی به نام «حرکه النضال العربی لتحریرالاحواز» و طراحی و اجرای عملیات‌های بمب‌گذاری و تروریستی متعدد در استان خوزستان و تخریب اموال عمومی به قصد مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران» است.

بمب گذاری در اداره مسکن و شهرسازی اهواز، عملیات بمب‌گذاری سازمان برنامه و بودجه اهواز، بمب‌گذاری در اداره محیط زیست، بمب‌گذاری انتقال خط لوله‌های نفت، بمب‌گذاری در محور انتقال نفت آبادان و اهواز و ماشهر، بمب‌گذاری در فرمانداری دزفول و آبادان، برنامه‌ریزی به جهت بمب‌گذاری در دادگستری اهواز از اهم موارد تفهیم شده به متهم در جریان ابلاغ کیفرخواست بوده است.

در جریان حمله این گروهک به رژه هفته دفاع مقدس در اهواز، ۲۵ نفر از شهروندان اهوازی شهید شدند.

آزمون وکالت ۲۰ اسفند برگزار می‌شود

ابراهیم کیانی نایب رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) در هفته گذشته اعلام کرد: آزمون کارآموزی وکالت در تاریخ ۲۰ اسفند سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

رونمایی از کیف‌های لبریز از رشوه دلار و یورو در دادگاه شهرداری لواسان

بازگشت  فریبا عادلخواه به زندان/ برگزاری دادگاه سرکرده گروهک الاحوازیه

سومین جلسه دادگاه رسیدگی به تخلفات شهرداری لواسان در شعبه ۵ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی بابایی برگزار و در حین جلسه دادگاه از  چهار کیف حاوی مقادیر زیادی پول نقد، دلار و یورو در آن رونمایی شد.

ارزش ارزها و پول‌های کیف‌های به نمایش درآمده در تصاویر ۴۰ میلیارد تومان است.

متهمان این پرونده به مشارکت در تشکیل شبکه ارتشا و اخذ رشوه طی فقره‌های متعدد متهم هستند.

این پرونده ۵۱ متهم دارد که شهردار سابق لواسان، اعضای شورای شهر لواسان، برخی از کارمندان شهرداری و پیمانکاران را دربر می‌گیرد.

متهمان با سوء استفاده از جایگاه خود و سوء استفاده از ظرفیت ماده ۱۰۰، ۷۷ و ۵ مقاصد مجرمانه خود را محقق کرده‌اند.

مشارکت در تشکیل شبکه ارتشا و اخذ رشوه طی فقره‌های متعدد، از اتهامات متهمان پرونده فساد در شهرداری لواسان است.

تمام پرونده‌های قصاص بازبینی می‌شوند

بازگشت  فریبا عادلخواه به زندان/ برگزاری دادگاه سرکرده گروهک الاحوازیه

علی القاصی مهر رئیس‌ کل دادگستری استان تهران با توجه به تاکیدات رئیس قوه قضاییه نسبت به تعیین تکلیف محکومان قدیمی پرونده‌های قصاص گفت: در دادگستری تهران در حال پالایش و بازبینی تمام پرونده‌های مرتبط با قصاص هستیم.

گزارش قوه قضاییه درباره حمید نوری

بازگشت  فریبا عادلخواه به زندان/ برگزاری دادگاه سرکرده گروهک الاحوازیه

در بخشی از گزارش قوه قضاییه راجع به حمید نوری آمده است:

از ابتدای سال جدید میلادی، دادگاهی در استکهلم سوئد دور جدید جلسات خود برای محاکمه یک ایرانی به نام حمید نوری را از سر گرفته است.

بازگشت فریبا عادلخواه به زندان/ برگزاری دادگاه سرکرده گروهک الاحوازیه