شاهد تغییر رویکرد ارزنده دولت در دیدار با دانشجویان هستیم

خبرگزاری ایرنا :

احمد حسین کاظمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به حضور آیت الله رییسی در جمع دانشجویان در مراسم روز دانشجو گفت: حضور رئیس جمهور به عنوان یک مسئول رده بالای حاکمیت در میان دانشجویان که هیچ گونه وابستگی حزبی و شغلی ندارند، می‌تواند مفید، موثر و سازنده باشد چرا که این موضوع باعث می‌شود که دانشجویان در کنار تلاش برای کسب علم و دانش، در خصوص مسائل مهم کشور هم مطالعه و تحلیل داشته باشند و از سوی دیگر در این جلسات، درخواست‌ها و دغدغه‌های مردم را از مسئولان مطالبه کنند.

دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان ادامه داد: حضور رئیس جمهور و مسئولان دولتی در میان دانشجویان باعث می‌شود که این مسئولان از زاویه جدید نیز به مسائل کشور نگاه کنند و این زاویه جدید از سوی دانشجویان با بیان نقدها و نظراتشان مطرح می شود.

 وی اضافه کرد: از آنجایی که دانشجویان آزاد هستند و هیچ گونه وابستگی به نهاد و سازمانی جز مردم ندارند، می‌توانند دیدگاه های خود و مردم را با صراحت بیان کنند. ضمن اینکه حضور رئیس جمهور در این محافل دانشجویی به نوعی نشان دهنده روحیه انتقاد پذیری دولت هم محسوب می‌شود. 

کاظمی تاکید کرد: دانشجویان به عنوان اقشار نخبه کشور، وقتی حضور مسئولان رده بالای دولت و مجلس را در میان خود می بینند، تلاش می‌کنند که با مطالعه، تحلیل‌های مختلفی نسبت به مسائل روز کشور داشته باشند و در دیدار با این مسئولان، سوالات اساسی خود که سوالات عمده مردم محسوب می‌شود را از مسئولان بپرسند و در راستای حل مشکلات کشور، مطالبه گری کنند.

وی افزود: در دوران شیوع کرونا در کشورمان هم شاهد دیدار دانشجویان به صورت مجازی با رهبر معظم انقلاب اسلامی بودیم و این نشان می دهد که رهبر این کشور هم نگاه خاصی به قشر دانشجویی و نخبگان کشور دارند و اگر همین نگاه در میان مسئولان هم باشند و در طول سال شاهد حضور مسئولان دولتی، معاونان و مسئولان استانی در میان دانشجویان باشیم، یقینا مسئولان با درخواست‌های مردم از طریق دانشجویان آشناتر خواهند شد.

دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان ادامه داد: بحمدالله شاهد تغییر رویکرد در مسئولان دولتی در دیدار با دانشجویان هستیم و در دولت سابق، روحانی تلاش می‌کرد که در روز دانشجو به بهانه سفرهای استانی، دیداری با دانشجویان نداشته باشد اما این روند و ضعف در دولت سیزدهم، رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است و امیدواریم که حضور مسئولان دولتی در دانشگاه‌ها، باعث افزایش نشاط و حس خودباوری در میان دانشجویان برای پویایی جنبش های دانشجویی شود.

کاظمی گفت:  دانشجویان در دیدار با مسئولان باید نقد منصفانه و سازنده داشته باشند، یعنی نقدی که از روی منطق و در راستای حل مشکلات مردم همچون معیشت، اقتصاد، مذاکرات و… باشد و در چنین محافلی، توهین به مسئولان اصلا جایز نیست و باید از چنین روحیه‌ای در میان مسئولان دولتی به خصوص رئیس جمهور استقبال کنیم.

وی در پایان افزود: حضور رئیس جمهور در میان دانشجویان باعث دلگرم شدن این قشر از جامعه شده است و اینکه دانشجویان بدانند که تریبونی برای بیان نظرات و انتقادهایشان دارند، حس بهتری خواهند داشت و همین حس منجر به افزایش اعتماد عمومی به عملکرد دولت خواهد شد. مسئولان هم با استفاده از نظرات دانشجویان، از نگاه دیگری به حل معضلات کشور خواهند پرداخت. 

https://dailybulletin.ir/10/12/2021/%d8%b4%d8%a7%d9%87%d8%af-%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1-%d8%b1%d9%88%db%8c%da%a9%d8%b1%d8%af-%d8%a7%d8%b1%d8%b2%d9%86%d8%af%d9%87-%d8%af%d9%88%d9%84%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d8%af%db%8c%d8%af%d8%a7%d8%b1/