استاندار همدان: از ظرفیت بانوان نخبه برای توسعه استان استفاده می‌شود

خبرگزاری ایرنا :

 به گزارش ایرنا، “علیرضا قاسمی‌فرزاد” روز سه شنبه در نشست با جمعی از بانوان استان همدان که به مناسبت گرامیداشت میلاد باسعادت فاطمه زهرا(س) و روز مادر و زن برگزار شد، افزود: بکارگیری توانمندی و استفاده از قابلیت های بانوان در عرصه های مختلف اجرایی و مدیریتی، نقش مهم و موثری در تسریع روند عمران و آبادانی استان و کشور دارد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی حرکت و نهضتی بود که نگرش جهان را نسبت به زن تغییر داد، اظهار داشت: به باور و اعتقاد امام راحل و مقام معظم رهبری، جامعه زنان و بانوان باید تمدن‌ساز باشد. 

استاندار همدان تصریح کرد: یاد مرحومه مرضیه دباغ بانوی مجاهد، مبارز و پرتلاشی که در نظام ستم‌شاهی علیه ظلم و جور جنگید را گرامی می‌داریم. 

قاسمی فرزاد گفت: انقلاب اسلامی جایگاه و نقش سازنده‌ای برای زنان و بانوان ایران اسلامی ایجاد کرد چراکه بانوان فعال در زمینه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، خیرخواه و خیراندیش‌ هستند.

وی تاکید کرد: نقش زنان و دختران در ایام شیوع ویروس کرونا به ویژه پرستاران به صورت ویژه قابل تقدیر و تشکر است. 

استاندار همدان: از ظرفیت بانوان نخبه برای توسعه استان استفاده می‌شود

نماینده عالی دولت در استان همدان افزود: زنان پرستار با به خطر انداختن سلامتی خود هم شهید راه خدمت شدند و هم توانستند جان و سلامت مردم را حفظ کنند. 

استاندار همدان گفت:  جلسات هم‌اندیشی با بانوان استان در راستای ارائه نظر و ایده و همچنین مشاوره در فرآیند تصمیم‌سازی به صورت مستمر برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: از ظرفیت، توانمندی و دیدگاه‌های سازنده بانوان در راستای توسعه استان همدان به خوبی استفاده خواهد شد.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری همدان نیز دراین آیین گفت: تبیین و تکریم جایگاه زن و مقام مادر با هدف گسترش فرهنگ و سیره فاطمی در جامعه اسلامی به صورت جدی مورد توجه قرار دارد.

“ربیعه علیمحمدی” با بیان اینکه زنان این مرز و بوم در پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و همچنین دفاع مقدس نقش تعیین کننده ای داشتند، افزود: امروزه زنان اصلی‌ ترین رکن یک خانواده هستند.

استاندار همدان: از ظرفیت بانوان نخبه برای توسعه استان استفاده می‌شود